Witamy na stronie internetowej stajni GROS.

Nazwa stajni wzięła się od imienia konia, który dla właściciela ośrodka znaczy bardzo wiele (to już kilkanaście lat znajomości). Stajnia jest nowoczesna, znajduje się na obrzeżach Lublina - w dzielnicy Sławin. Położona jest na wzniesieniu, od zachodu przylega do lasu. Na terenie ośrodka jeździeckiego oprócz stajni znajduje się: kryta ujeżdżalnia z profesjonalnym podłożem z piasku kwarcowego z dodatkami oraz parkur zewnętrzny o wymiarach 60 x 40 metrów (zdrenowany i automatycznie nawadniany), co umożliwia jazdę i treningi w każdych warunkach atmosferycznych. Ponadto dysponujemy niezadaszoną karuzelą oraz zdrenowanym wybiegiem piaszczystym o powierzchni 36 x 18 m. Konie mogą korzystać także z pastwiska o powierzchni około 8000 m2 obsianego specjalną mieszanką traw. Posiadamy zestaw przeszkód do treningów skokowych.

Stajnia jest jasna - bardzo dobrze doświetlona światłem naturalnym, co pozytywnie wpływa na samopoczucie koni. Znajduje się w niej 10 boksów o wymiarach 3 x 4 m (w boksach są okna z bezpiecznymi szybami), 2 siodlarnie, myjka z ciepłą wodą, solarium, odkurzacz centralny ze szczotkami do pielęgnacji koni oraz - być może pierwsze w Polsce - automaty paszowe na owies umożliwiające zadawanie paszy z bardzo dużą dokładnością, według ilości ustalonych nawet w 10 dawkach dziennie. Stajnia i ujeżdżalnia są wybudowane w technologii tradycyjnej - murowanej, dobrze izolowane. Funkcjonalne bezpośrednie połączenie stajni z ujeżdżalnią często jest doceniane przez użytkowników, szczególnie po treningach w okresie zimowym lub w przypadku niesprzyjającej aury. Na piętrze znajdują się pomieszczenia socjalne (jedno ze stołem tenisowym), gospodarcze i magazyn siana. Pasza przechowywana jest w silosie.

Zapewniamy czystość w boksach (sprzątamy kilka razy dziennie), personel stajenny na odpowiedzialność właścicieli koni może  wyprowadzać konie do karuzeli i na wybiegi.

Teren stajni oprócz dozoru własnego, jest monitorowany przez system kamer, które przekazują obraz całodobowo on-line poprzez łącze internetowe na monitory oraz do urządzenia rejestrującego, gdzie nagrania przechowywane są około 14 dni.

Specjalizujemy się w dyscyplinie skoki przez przeszkody oraz ujeżdżeniu. Dysponujemy komfortowymi warunkami dla koni - m.in. profesjonalnym podłożem do jazdy konnej, które umożliwia bezpieczny trening skokowy oraz ujeżdżeniowy zarówno na placu zewnętrznym, jak i w hali, również dla zaawansowanych zawodników przez okres całego roku.

Lokalizacja stajni na terenie Lublina ułatwia szybki dojazd również komunikacją miejską, przystanek znajduje się w odległości około 400 metrów od stajni.

 

Polecam także swoje usługi w zakresie budowy ośrodków jeździeckich - stajni, ujeżdżalni i placów do jazdy konnej. Służę pomocą we wszystkich etapach inwestycji – od projektu budynku i zagospodarowania działki, przez formalności związane z realizacją budowy, po solidne wykonawstwo. Szczegóły tutaj. Zapraszam!

Ryszard Leman

 

 


GROS na rozprężalni w Janowie Lubelskim.


GROS podczas startu w Janowie Lubelskim


GROS - zdobywa medal mając ...18 lat - Mistrzostwa Województwa - Białka - 2011.


Kolega GROSA - CALETTO R na zawodach w Farmie Sielanka


CALETTO R - w wersji kosmicznej...

zdjęcie powyżej możemy opublikować dzięki uprzejmości Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie

Wykonanie: SQLSoft - projektowanie stron www
Dziękujemy za skorzystanie z internetowej rezerwacji.
Stajnia Gros
Lublin, ul. Skowronkowa 94a
Menu